cart

back Tęsti apsipirkimą
Krepšelis tuščias!

Naudinga informacija


Paprastas LED panelių kiekio kambaryje skaičiavimo būdas.

Pastaraisiais metais, itin išpopuliarėjo naujas šviestuvų tipas – LED panelės. Planuojant apšviesti patalpas LED panelėmis, dažnai iškyla klausimas: kiek jų reikia?

Norint apskaičiuoti, kiek LED panelių reikia vieno kambario apšvietimui, visų pirma reikia žinoti koks šviesos srauto kiekis turi atitikti vienam kvadratiniam metrui. Kalbant apie gyvenamąsias patalpas, tai yra 300 lm vienam kv.m (esant 2,5-3 m aukščio luboms ir 300 lx apšvietai). Taigi, nesunku apskaičiuoti, kad pavyzdžiui 12 kv.m. kambariui apšviesti reikia 3600 liumenų (lm).
Toliau žiūrime į LED panelės parametrus, o tiksliau į sukuriamą šviesos srautą. Pvz. LED panelės šviesos srautas lygus 560 lm. Padaliname bendrą šviesos kiekį iš pasirinktos LED panelės šviesos srauto.
Reiškia 12 kv.m. kambario apšvietimui reikia 6 – 7 vnt. minėto modelio LED panelių.

Tai yra supaprastintas skaičiavimo metodas, kuris neįvertina kambario tipo, panelių išdėstymo ir daug kitų veiksnių.

Kambarys su tamsiomis sienomis sugeria didelę dalį šviesos, todėl šviesos srautą galima padidinti iki 400 – 500 lm/kv.m.
Pastačius panelę šalia sienos šviesos srautas bus sugertas (sugeriama apie 20-30%).
Dažniausiai prieškambariuose ar miegamuosiuose kambariuose rekomenduotina apšvieta turi būti 100-200 lx. Tačiau, tuo atveju jeigu silpnesnės LED panėles bus tolygiai paskirstytos per visas lubas, rezultatas greičiausiai bus prastas – apšvietimas bus blankus ir nekomfortiškas.

Kodėl negalima tiksliai apskaičiuoti panelių kiekio pagal jų galią?

LED panelių efektyvumo diapazonas yra labai platus ir dažniausiai yra 50 – 110 lm/W ribose. Todėl bendras šviesos srautas gali skirtis du kartus ir LED panelių kiekio apskaičiavimas tik pagal jos galią gali būti klaidingas.

Mitai, neretai sutinkami kalbant apie LED apšvietimą

Apšvietimo sistemos kokybė, ypač gyvenamosiose patalpose, yra labai svarbi. Ir ne tik dėl to, jog gerai atliktų savo pradinę funkciją, tai yra leistų orientuotis tada, kai natūralios šviesos nepakanka. Apšvietimas įtakoja žmogaus sveikatą bei nuotaiką, taip pat yra reikšmingas kuriant pageidaujamą interjero viziją (sienų spalva vienam atrodo esant natūraliam apšviestumui, visai kitaip – įjungus šviesą).

Kokiais populiariais mitais yra apraizgytos LED apšvietimo sistemos?

LED apšvietimas – pinigų švaistymas.
Jei palyginsite įprastų kaitrinių ir LED lempučių kainą, pastarosios iš tiesų gali atrodyti kaip prabangos prekė. Tačiau ekonomiškumą reikėtų vertinti žvelgiant į laiko perspektyvą. Kokybiškos LED lemputės gali tarnauti apie 60 tūkstančių valandų (kaitrinės – vos 1 tūkstantį), o energijos sąnaudos, lyginant su minėtomis kaitrinėmis, net 10 kartų mažesnės.

LED apšvietimas yra per blausus.
Šviesos intensyvumas matuojamas liuksais. Įprastai namuose užtenka 50-300 liuksų, tuo tarpu darbo vietoje reikėtų daugiau – 300-1000 liuksų. LED šviestuvų skleidžiamas šviesos intensyvumas nenusileidžia alternatyviems apšvietimo šaltiniams, tiesiog reikia pasirinkti poreikius atitinkantį liuksų skaičių.

LED apšvietimas kelia pavojų akims.
Iš tiesų yra netgi priešingai! Šios rūšies šviesa neapima ultravioletinių bei infraraudonųjų spindulių, kurie, kaip žinia ir yra pavojingi regėjimui. Negana to, įsigiję kokybiškas LED lemputes, išvengsite mirgančio šviesos srauto – dar vieno faktoriaus, kenkiančio akims, sukeliančio migreną bei įvairias kitas nervų sistemos ligas.

LED apšvietimas apsiriboja tik melsva šviesa.
Tik nuo individualaus apsisprendimo priklauso, kokia spalva nušvis jūsų namai ar kitos patalpos. LED šviestuvų spinduliuojama balta šviesa, pagal spalvinę temperatūrą, skirstoma į kelias kategorijas – šiltai balta (2200-3000 Kelvinų), neutrali balta (3000-4500 Kelvinų), šaltai balta (4500-6000 Kelvinų). Šiltai balta tinka norint sukurti ramią ir jaukią namų atmosferą, neutrali – biuruose, o šaltai balta – reklaminių iškabų apšvietimui.

LED šviestuvas šiuo metu yra neabejotinai geriausias pasirinkimas, norint sukurti jaukų, estetiškai patrauklų, ekonomišką bei kitus praktinius bei estetinius poreikius atitinkantį apšvietimą.

Šaltinis: https://straipsniai.org

LED rekomendacijos būsto patalpų apšvietimui*

lm (liumenai) - šviesos srautas
K (Kelvinai) - šviesos temperatūra

lm patalpai / šviesos lizdų skaičius = rekomenduojamas lm skaičius 1 lemputei

* Parengta naudojantis užsienio šaltinių rekomendacijomis
Ši lentelė yra informatyvaus pobūdžio ir gali skirtis priklausomai nuo bendro patalpų ploto ir individualių pageidavimų